Aktualności

Amatorskie Mistrzostwa Jasła - MTB 2007

W niedzielę 8 lipca 2007 roku w Jaśle - na Wzgórzach Gorajowickich rozegrany został wyścig w kolarstwie górskim, AMATORSKIE MISTRZOSTWA JASŁA - MTB 2007.

W wyścigu wzięło udział 76 zawodników, którzy dopingowani byli przez wielu kibiców, przybyłych całymi rodzinami na imprezę. Tym bardziej, że pogoda w tym dniu zachęcała do wypoczynku na łonie natury.

Zawodnicy rywalizowali na trasie, która prowadziła drogami leśnymi, kamienistymi i polnymi tworzącymi pętlę o długości 4350 metrów. Deniwelacja podjazdów wynosiła 210 metrów. Łączna suma podjazdów wynosiła 1950 metrów, łączna suma zjazdów wynosiła 1900 metrów, pozostałe 500 metrów stanowiły odcinki płaskie. Trasa wyścigu była bardzo urozmaicona, wymagająca od zawodników zarówno dobrej kondycji jak również nienagannej techniki jazdy a w szczególności pokonywania w terenie leśnym krótkich stromych podjazdów i zjazdów. Zwycięzcą najdłuższego dystansu wyścigu w kategorii seniorów został Leśniak Tomasz z Jasła (klub RESOVIA Rzeszów), który pokonał 5 pętle (21,75 km) w czasie 56 minut 42 sek. W kategorii kobiet zwyciężyła Cisak Elżbieta z klubu OLIMPBrzesko pokonując 2 pętle z wynikiem 41 minut i 36 sekund.

Zawodnikom i zawodniczkom kategorii młodzieżowych przygotowana została trasa o długości 900 metrów, która prowadziła drogą kamienistą oraz drogami leśnymi.

Trasa wyścigu atrakcyjnością, przygotowaniem i zabezpieczeniem zyskała uznanie wśród zawodników startujących na tego typu wyścigach na terenie całego kraju, co ucieszyło organizatorów wyścigu, którym był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle. Głównym sponsorem zawodów był Urząd Miasta w Jaśle.

Jednocześnie organizator składa serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Dukla za zezwolenie na zorganizowanie zawodów oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Straży Miejskiej w Jaśle za pomoc w zabezpieczeniu bezpieczeństwa uczestników i kibiców w czasie wyścigu oraz osobom którzy bezinteresownie pomogli w sprawnym i fachowym przeprowadzeniu imprezy. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał Zespół Medyczny.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki, medale oraz koszulki , każdy z uczestników otrzymał słodycze i napoje, a wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały nagrody rzeczowe. Nagrody wręczali: v-ce Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, v-ce Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Kachlik, oraz Dyrektor MOSiR Jasło Andrzej Piękoś. Najmłodszym uczestnikiem wyścigu był Jakub Rak z Osieka Jasielskiego który urodził się w 2001 roku.