Wywiady i opinie

Komentarz Marka Kolędy ws. zarzutów dla prezydenta Zduńskiej Woli

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu postawiła zatrzymanemu w poniedziałek prezydentowi Zduńskiej Woli 20 zarzutów. Prezydentowi miasta grozi do 12 lat więzienia.

Komentarz członka Zarządu Okręgowego PiS Okręgu Sieradz Marka Kolędy

Prawo i Sprawiedliwość popiera referendum mieszkańców w sprawie odwołania prezydenta Zduńskiej Woli Zenona Rzeźniczaka, któremu prokuratura postawiła w dniu wczorajszym aż dwadzieścia zarzutów. Referendum zostało zaplanowane na 5 października. Liczymy, że wynik głosowania okaże się pomyślny i zatrzymany zostanie odwołany z funkcji.

Odnosząc się do działalności prezydenta należy podkreślić, że za czasu jego urzędowania zaniechano realizacji projektów o dużym znaczeniu społecznym - tj. budowy dróg, chodników, renowacji starych kamienic, doprowadzenia kanalizacji. Pilniejszym projektem okazały się tzw. „Lustra Europy” - inicjatywa zbudowania 27 fontann, której koszt budowy wyniesie kilkanaście milionów złotych. Konserwacja obiektu ma wynieść około miliona złotych rocznie. To są bardzo duże pieniądze. Pomysł, podjęty wbrew woli mieszkańców, nie powinien ujrzeć światła dziennego.